Nowoczesne budynki – czy wybierać takie projekty?

Prostota, oszczędność, ekonomiczny układ pomieszczeń – nowoczesne budynki to jedne z najczęściej poszukiwanych projektów domów. Sprawdź zalety takiego rozwiązania.

Wygoda przede wszystkim

Funkcjonalność i wygoda to aspekty, do których przywiązujemy wielką wagę. Dziś dom ma służyć mieszkańcom, dlatego coraz częściej decydujemy się na ergonomiczne rozwiązania przy wyborze mebli, aranżacji wnętrz, przestrzeni zielonych, ale też głównie rozważając wybór projektu dla przyszłego domu. Nowoczesne budynki to domy, których forma oparta jest na rzucie prostokąta – co pozwala na wygodny podział stref, ale również aranżację działek wąskich i długich.

Dom, który oddycha światłem

Rozpoczynając budowę domu często z wytęsknieniem czekamy na „święty spokój”, przez Duńczyków modnie nazywany pojęciem „hygge”, czyli moment, w którym będziemy mogli przestać traktować budowę jako wyzwanie, a zaczniemy rozkoszować się zaletami posiadania tego typu nieruchomości. Nowoczesne budynki cechują duże przeszklenia – domownicy mają wrażenie, że ich dom oddycha światłem, co wpływa na ich dobry nastrój. Innowacyjne rozwiązania pozwalają na łączenie technologii i rozwiązań, przez co stosowanie brył światła nie jest już nieosiągalne dla klientów, również cenowo.

Dziś nasi klienci swobodnie łączą profile aluminiowe z rozwiązaniami PVC, co pozwala na minimalizowanie kosztów bez konieczności kompromisów w projekcie. Dodatkowo modne rozwiązania kolorystyczne świetnie wpisują się w najnowsze trendy, w tym w projekty nowoczesnych budynków – mówi Katarzyna Kozłowska, Marketing Manager firmy KRISPOL.

Szerokie okna czy nawet przeszklone ściany mają dwojaką funkcję – z jednej strony dodają bryle lekkości, z drugiej dekorują fasadę budynku. To z jednej strony komfort, a z drugiej luksus.

Energooszczędność

Nowoczesne budynki to również połączenie zrównoważonej, minimalistycznej architektury z innowacyjną technologią, która pozwala na osiąganie znakomitych parametrów ciepła i w przyszłości generuje do inwestorów znaczne oszczędności. Im bardziej uproszczona bryła, tym łatwiej uzyskać korzystne parametry budynku, ale kluczowy jest tu dobór odpowiednich źródeł ciepła, przegród czy wysokiej jakości stolarki otworowej – energooszczędne drzwi, okna czy bramy pozwolą uzyskać odpowiedni współczynniki przenikania ciepła.

Architektoniczny sznyt

Do niedawna nowoczesne budynki były częściej aranżowane na terenach miejskich i podmiejskich, wpisując się we współczesne warunki zabudowy. Swoją ascetyczną formą te domy nawiązują również do tradycyjnych projektów i coraz chętniej wpisywane są również w wiejski krajobraz. Dobór odpowiednich akcentów wykończeniowych pozwala na uzyskanie niesamowitego efektu. Najczęściej wybierane połączenia kolorystyczne to oczywisty antracyt i beton w połączeniu z czernią i elementami drewnianymi.

Podsumowując – czy warto zdecydować się na nowoczesny budynek? Jak najbardziej! Szczególnie jeśli poszukujemy projektu domu, który zapewni nam wygodę aranżacji, pozwoli w przyszłości wpuścić do środka jak największą ilość naturalnego światła, a przy tym będzie energooszczędny i wyróżni się nietuzinkowym wyglądem.

Aktualnie firma KRISPOL prowadzi promocję na aluminiowe okna i drzwi tarasowe. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie producenta.